مجلۀ آرام

در سال‌های اخیر صنعت چاپ روی پارچه با توجه به گرایش بیشتر و بیشتر به روش‌های دیجیتالی رشد زیادی داشته و با محبوبیت بالایی روبه‌رو بوده است. از مزیت‌های استفاده از روش‌های دیجیتال در صنعت چاپ روی پارچه می‌توان به سهولت بالا، آسانی کار و دوام چاپ و از همه مهمتر، تنوع بالا در انتخاب رنگ‌ و طرح اشاره کرد. به همین دلیل، این روش‌ها به روش‌هایی مطمئن و مقرون‌به‌صرفه در عرصه چاپ تبدیل شده‌اند. چاپ دیجیتالی روی پارچه انواع مختلفی دارد که ما در این مقاله قصد داریم معرفی کامل و توضیح جامعی را درباره یکی از روش‌های نوین و جریان‌ساز یعنی چاپ DTF (دی تی اف) ارائه دهیم
امروزه این روش سریع و مؤثر چاپ برای سفارش‌هایی که دقت و ظرافت طرح بالایی را می‌طلبند، از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. چاپ سابلیمیشن علاوه‌بر روی تیشرت‌های اسپان و پلی‌استر، بر روی دیگر سطوح به‌اصطلاح کوت‌شده (coating) که از جنس پلیمری هستند نیز انجام می‌شود، از جمله لیوان، ماگ، گلدان‌های سرامیکی، تخته شاسی، زیرلیوانی و … .
اصطلاح «پلاستیزول ترنسفر» یا انتقال، در دنیای چاپ دیجیتال در مقابل کلمه «دایرکت» (Direct) یا «مستقیم» قرار می‌گیرد. شاید تصور شود چاپ مستقیم یا دایرکت بر روی محصولات مختلف پارچه‌ای دارای مزیت‌های بیشتری است، به جهت آن که از بابت هزینه تمام‌شده نیازی به استفاده از فیلم یا کاغذ پلاستیزول ترنسفر نیست
امروزه پازل‌ها در انواع و اقسام طرح‌ها و اندازه‌های مختلف ساخته و عرضه می‌شوند. پازل‌ که ابتدا در قرن نوزدهم به‌عنوان وسیله‌ی کمک‌آموزشی به کار می‌رفت، امروزه یک بازی فکری ارزان‌قیمت و سرگرمی مفرح به‌شمار می‌رود که کنار هم چیدن قطعات جورواجورش می‌تواند ساعت‌ها ذهن را سرگرم کند. از این بازی فکری می‌توان به‌خوبی برای آموزش و بالا بردن مهارت حل مسأله در کودکان استفاده نمود. پازل‌ ها از جنس‌های مختلف هم‌چون مقوا، چوب و … ساخته می‌شود.
بهترین راه برای پاسخ‌گویی به نیاز مصرف‌کنندگان در تنظیم و نگه‌داری اوراق، اسناد، کتاب و کتابچه‌ها و سهولت و سرعت در استفاده از آن‌ها را می‌توان در صحافی و شناخت صحیح فنرهای صحافی جست. استفاده از فنر و صحافی مناسب بر اساس نوع اسناد و برگه‌ها می‌تواند ما را در خریداری نوع محصول مورد نیاز یاری دهد.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

  • چاپ دیجیتال لیزری
  • تونر
درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه