پرینترهای مناسب برای چاپ سابلیمیشن

هنگام انتخاب پرینتر مناسب برای چاپ سابلیمیشن، مطمئن شوید که حتماً با جوهرهای سابلیمیشن سازگار است و به هد پرینت پیزوالکتریک مجهز شده است تا بهترین نتایج و عملکرد را بدست آورید. مهم‌ترین نمونه‌ از برندها و مدل‌های پرینتری که از هدهای پرینت پیزوالکتریک که برای چاپ سابلیمیشن مناسب است استفاده می‌کنند، عبارتند از:

– سری Epson SureColor: مدل‌هایی مانند Epson SureColor F570، F100 و F170 به‌طور خاص برای چاپ سابلیمیشن طراحی شده‌اند و از هدهای پرینت پیزوالکتریک استفاده می‌کنند.

– اپسون L805

اپسون L1800

برای چاپ سابلیمیشن، باید از پرینترهای جوهرافشان استفاده کرد. اما پرینترهای جوهرافشان نیز با استفاده از دو نوع هِد پیزوالکتریک و حرارتی (ترمال) کار می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم ببینیم که چرا توصیه می‌شود از پرینترهای جوهرافشانی استفاده کنید که هد پرینت پیزوالکتریک دارند؛ مثل پرینترهای جوهرافشان تولید کمپانی اپسون (EPSON).

استفاده از این نوع هد پرینت به دلیل ویژگی‌ها و نیازهای خاص جوهرهای سابلیمیشن بسیار مهم است. در اینجا دلایل اصلی مناسب بودن هدهای پرینت پیزوالکتریک برای چاپ سابلیمیشن آورده شده است:

۱. سازگاری با جوهر: جوهرهای سابلیمیشن بر پایه‌ی رنگ هستند و نیاز به کنترل دقیق برای انتقال بهینه و دقت رنگ دارند. هدهای پیزوالکتریک می‌توانند ویژگی‌های شیمیایی منحصر به فرد جوهرهای سابلیمیشن را بدون ایجاد آسیب یا مسدود شدن که معمولاً در هدهای پرینت دیگر رخ می‌دهد، مدیریت کنند.

۲. دوام: هدهای پیزوالکتریک را با طول عمر و قابلیت اطمینانشان می‌شناسند. این دوام برای چاپ سابلیمیشن که خروجی باکیفیت و پایدار در آن ضروری است، بسیار اهمیت دارد.

۳. دقت: تکنولوژی پیزوالکتریک امکان پاشیدن دقیق قطرات جوهر را فراهم می‌کند و نتیجه‌ی آن چاپ‌ با وضوح بالاست. این دقت برای تولید تصاویر دقیق و رنگ‌های زنده، که ویژگی برجسته‌ی چاپ سابلیمیشن می‌باشد، ضروری است.

۴. تنوع در ویسکوزیته‌ی جوهر: ویسکوزیته یا گرانرَوی، به میزان غلظت و روندگی یک مایع مثلاً جوهر گفته می‌شود. هدهای پیزوالکتریک می‌توانند طیف وسیع‌تری از ویسکوزیته‌های جوهر را مدیریت کنند، که آن‌ها را برای فرمولاسیون‌های مختلف جوهر سابلیمیشن مناسب می‌سازد. این تنوع باعث می‌شود که جوهر به‌طور دقیق و یکنواخت بر روی کاغذ انتقال داده شود.

 

 

نحوه عملکرد هدهای پرینت پیزوالکتریک

 

در هد پرینت Micro Piezo که در پرینترهای ساخت اپسون (Epson) به کار می‌رود، عناصر پیزوالکتریک در اندازه‌های میکروسکوپی (مانند انواع خاص کریستال‌ و سرامیک‌) در پشت نازل‌های هد تعبیه شده‌اند. وقتی که به این عناصر بار الکتریکی اعمال می‌شود، به عقب خم برمی‌دارند و مقدار دقیقی از جوهر را به سمت کاغذ هدایت می‌کنند. این‌چنین امکان کنترل روی میزان جوهر خروجی از نازل‌ها به وجود می‌آید و در عین حال، قطرات کاملاً کروی با اندازه‌های مختلف ایجاد می‌شوند.

 

 

مقایسه با هدهای حرارتی

 

تکنولوژی هدِ جوهرافشان حرارتی، که در برندهایی مثل کانن و اچ‌پی استفاده می‌شود، به شیوه‌ای متفاوت عمل می‌کند. این تکنولوژی از گرما برای هدایت جوهر از هد پرینت به بستر کاغذ استفاده می‌کند. مقاومت‌هایی در اندازه‌های میکروسکوپی پشت نازل پرینت، گرمای شدید تولید می‌کنند؛ جوهر به بخار تبدیل می‌شود و تشکیل حبابی می‌دهد که به سرعت گسترش می‌یابد و با انفجاری کوچک جوهر را روی کاغذ پرتاب می‌کند.

 

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...