تونر کونیکا مینولتا بیزهاب c-452 ، c-552 ، c-652

محصول آکبند

قابل استفاده در دستگاه های بیزهاب مدل C452, C552 , C652

قیمت برای شما : 3,400,000 تومان

دستگاه فتوکپی یا کپی چیست ؟

دستگاه فتوکپی که با نام دستگاه کپی در بازار مرسوم است ماشینی است که کاغذ عمل رونوشت یا نسخه برداری را از اسناد یا عکس ها بطور سریع و ارزان انجام می دهد،دستگاههای کپی در دو مدل در بازار موجود می باشد .

۱. کپی سیاه و سفید

۲. کپی رنگی

معیارهای انتخاب یک دستگاه کپی رنگی چیست :

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تولید کامپیوترهای نسل جدید سبب شد تا استفاده از سیستم های مکانیزه روز به روز پیشرفت چشم گیری را شاهد باشیم و با وجود اینکه هدف استفاده از سیستم های مکانیزه عدم نیاز به سیستم های دستی و کاغذ می باشد . با این حال پس از ورود اطلاعات به کامپیوتر همچنان نیازمند چاپ خروجی اطلاعات وجود دارد و همچنین حس می شود با توجه به آپشن های مختلفی که در یک دستگاه ، کپی رنگی وجود دارد ، انتخاب یک دستگاه که علاوه بر هزینه منطقی آن میبایست جوابگوی تمام نیازمندیهای ما باشد با بودجه در نظر گرفته شده بتواند جوابگوی میزان چاپ و تکثیر اطلاعات باشد .

عوامل مهم در انتخاب و خرید یک دستگاه کپی :

۱. بودجه : اولین بحث برای خرید یک دستگاه کپی می بایست در نظر گرفته شود بودجه لازم برای خرید یک دستگاه می باشد اما بهتر آن است در هنگام خرید دستگاه جستجوی بیشتری کرد تا دستگاهی با کیفیت نسبتا بالا و با هزینه کمتری را پیدا کرد .

۲. فروشگاه قابل اعتماد : یکی از ارکان خرید یک دستگاه ، خرید از فروشگاه یا شرکتی می باشد که علاوه بر برآورده کردن فروش مواد مصرفی و قطعات آن ، بتواند پاسخگوی کاملی برای فروش خود و مهمتر از همه خدمات پس از فروش خود را داشته باشد .

یک دستگاه کپی (فتوکپی) چگونه کار می کند :

در این مرحله به چگونگی کار دستگاه کپی می پردازیم :

اصول : گرفتن کپی با چندین قدم پایه شروع می گردد .

۱. باز کردن درب اسکن دستگاه کپی

۲. قرار دادن مستندات از طرف نوشته های آن بر روی شیشه اسکن

۳. انتخاب گزینه های که میخواهیم (تعداد صفحات ، اندازه ، روشنایی یا تاریکی)

۴. فشردن کلید start 

کاری که در این مرحله رخ میدهد شگفت انگیز است و در بطن آن دستگاه کپی بخاطر یک اصل فیزیکی کار می کند . در این مرحله بارهای غیرهمنام یکدیگر را میربایند .

مثال : شما حتما در زمان کودکی با الکتریسیته ساکن آشنا شدید که اگر در یک روز خشک زمستانی با برخورد بادکنک به ژاکت خود الکتریسیته ساکن ایجاد میشد و این الکتریسیته زمانی خود را نمایان میکرد که اگر شما بادکنک را به قطعات کاغذ خورد شده نزدیک میکردید بادکنک آن ها را جذب خود میکرد . دستگاه کپی هم روند مشابه ای را مانند همان عملیات بادکنک را دارد .

درون دستگاه کپی قطعه ای به نام درام (drum) موجود است که تا اندازه زیادی مانند بادکنک عمل میکند و شما میتوانید آن را با نوعی الکتریسیته ساکن شارژ کنید و همچنین در این دستگاه پودرهای رنگی موجود می باشد که نام آن تونر (toner) است که درام با الکتریسیته ساکن شارژ شده می تواند ذرات تونر را به خود جذب نماید .

سه نکته در مورد درام و تونر وجود دارد که اجازه میدهد دستگاه کپی کار خود را به خوبی انجام دهد . درام بصورت انتخابی میتواند شارژ شود در نتیجه فقط قسمت های از آن تونر را جذب میکند ، در دستگاه کپی شما تصویری با الکتریسیته ساکن روی سطح درام ایجاد میکنید جایه که روی کاغذ اصلی شما دیده میشود به صورت خطوط یا عکس برروی درام الکتریسیته ساکن ایجاد شده نمایان میگردد اما هر جای که سفید می باشد چیزی دیده نمی شود . مهمتر آن است که شما نمیخواهید برروی قسمت سفید چیزی چاپ شود و انجام اینکار در دستگاه کپی توسط یک لامپ و یا یک نور قوی انجام می گردد و چون تونر به دما حساس است در نتیجه هنگامی که ذرات نرم تونر از درام جدا می شوند با استفاده از گرمای ایجاد شده به سطح کاغذ میچسبند .

قابل به ذکر است که درام ها از مواد هادی نور ساخته میشوند .

حال باریکه نور شدیدی از کاغذی که روی شیشه دستگاه کپی قرار داده شده است عبور میکند نور از قسمت های سفید کاغذ منعکس شده و با سطح درام زیر آن تماس برقرار می کند ، در این هنگام فوتون های نور با سطح درام برخورد می کند ، الکترون ها از اتم های حساس به نور درام جدا شده و سطح مثبت بالایی را خنثی میکند (ناحیه شارژ شده) نواحی تیره سطح کاغذ مانند متن یا عکس نور را به سطح درام منعکس نمی کند و در نتیجه نواحی با بار مثبت روی درام باقی می ماند . در این هنگام رنگینه های تیره که با بار منفی شارژ شده اند (تونر) در سطح درام پخش می شوند و این ذرات رنگینه به بارهای مثبتی که روی درام باقی مانده است میچسبد و در این هنگام صفحه کاغذی که با بار مثبت شارژ شده از سطح درام عبور میکند که در نتیجه ذرات تونر از سطح درام به روی کاغذ جذب می شود ، در این هنگام کاغذ گرم میشود تا ذرات تونر به روی سطح کاغذ بیامیزند .

در هر دستگاه کپی قطعات مهمی وجود دارد که هر کدام به تنهایی کاری را بر عهده دارند که به تعدادی از این قطعات اشاره می کنیم :

درام (Drum)

لامپ ها و لیزرها

کیت فیوزینگ (fusing)

ترانسفر بلت(transfer belt)

تونر(toner)

کارتریج(cartridge)

فیدرول(paper feed roller)

بلت فیوزینگ(fusing belt)

رول پرس(pressure hot roller)

تاچ پنل(touch panel)

حال به نکاتی در مورد طرز صحیح نگهداری از این دستگاهها را اشاره میکنیم :                                                                                        

۱. همیشه و قبل از شروع به کار کردن کاغذ های را که در داخل کاست های دستگاه میگذارید (بُر) بزنید، یعنی عملیات جداسازی کاغذها از همدیگر پیش از قرار دادن در داخل دستگاه را انجام دهید . 

۲. همیشه فید رولرها با دستمال پارچه ای سفید و آغشته به الکل نظافت کنید .

۳. برای دستگاه خود یک محافظ برق استابلایزر یا ups یا نگهدارنده برق تهیه نمایید ، چون دستگاه محتوی بردهای مختلفی می باشد که نوسانات برق آسیب جدی به قطعات الکترونیکی دستگاه می رساند .

قابلیت های دستگاه های رنگی کونیکا مینولتا (بیزهاب)

کونیکا مینولتا امکانات بیشماری دارد که در این جا به تعدادی از موارد آن اشاره می کنیم :

۱. توان (SORT) سورت دیجیتال و میکانیکی: این دستگاه دارای قابلیت سورت هم به صورت فیزیکی و هم به صورت میکانیکی را دارا می باشد .

۲. توان (ADF) : با استفاده از این قابلیت هم میتوان به صورت همزمان دو طرف سند را اسکن نموده و همچنین دارای ADF ثابت باشد .

۳. توان اتصال به پورت USB :با کمک این امکان می توان به راحتی کونیکا مینولتا را به کامپیوتر متصل نمود واز این دستگاه به عنوان یک پرینتر با تمام امکانات آن بهره مند شد .

۴. امکان مشخص کردن موقعیت اسکن (scan) : با این قابلیت می توان به سادگی سند مورد نظر در فایل اسکن نمود .

۵. امکان استفاده در شبکه : با استفاده از کابل شبکه این دستگاه را می توان در شبکه share نمود تا تمام دستگاههای موجود در شبکه بتوانند به کونیکا مینولتا متصل شوند و علاوه بر گرفتن خروجی فایل به صورت پرینت شده بتوان از مستندات لازم اسکن نیز تهیه نمود .

مشخصات تونر کونیکا مینولتا بیزهاب

ابعاد 80 × 530 میلی متر
وزن 460 گرم
زمان ماندگاری 1 سال از زمان فروش
شرایط ماندگاری در دمای 25 درجه سانتی گراد ، دور از تابش مستقیم نورآفتاب و در جای خشک و خنک نگهداری شود

برآوردها

تعداد برگ A4 قابل چاپ 6000 برگ (تمپلات)
هزینه حدودی هر برگ 1100 ریال (تمپلات)

نظرتان را بنویسید

تونر کونیکا مینولتا بیزهاب c-452 ، c-552 ، c-652

تونر کونیکا مینولتا بیزهاب c-452 ، c-552 ، c-652

محصولات مرتبط